Kamera on-line

Dzień Strażaka

Dziś (05.05) na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej na osiedlu Azoty w Kędzierzynie-Koźlu odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Strażaka.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz miasta i powiatu. Wicestarosta Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego Marek Matczak w imieniu swoim oraz Starosty Józefa Gismana życzył wszystkim strażakom dalszej owocnej pracy i samych szczęśliwych powrotów z wielu niebezpiecznych akcji. Gratulował też osiągnięć na polu zawodowym. – Dzień Strażaka to czas na wspomnienia i refleksje. Wszyscy pamiętamy sierpniowe popołudnie 2008 roku, kiedy nad powiatem strzeleckim przeszła trąba powietrzna. Wtedy do akcji z narażeniem życia ruszyli strażacy - wspominał Opolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Karol Stępień.

Na uroczystości wszystkim zasłużonym wręczono kwiaty i wyróżnienia. Strażakom przekazano też nowy sprzęt. Specjalne kontenery będą wykorzystywane w ratownictwie chemicznym oraz w razie powodzi. Dodajmy, że w minionym roku w skali Opolszczyzny Straż Pożarna odnotowała prawie 13.000 interwencji.

Gratulacje ze strony samorządowców Powiatu, Miasta i gmin wiejskich wchodzących w skład Powiatu
Gratulacje ze strony samorządowców Powiatu, Miasta i gmin wiejskich wchodzących w skład Powiatu
Strażakom przekazano nowy sprzęt: specjalistyczne kontenery wykorzystywane w ratownictwie chemicznym
Strażakom z okazji ich święta życzymy dużo zdrowia i pomyślności oraz aby z każdej akcji wracali cali i zdrowi
 

×

Zapisz się do newslettera