Kamera on-line

Ulica Królowej Jadwigi po remoncie stanie się znacznie bezpieczniejsza. W planach kolejne modernizacje

Ruszył remont ostatniej zniszczonej drogi na os. Piastów w Kędzierzynie, jednej z głównych dróg dojazdowych. Mowa o ulicy Królowej Jadwigi. Po remoncie stanie się znacznie bezpieczniejsza. Powstanie 80 nowych miejsc parkingowych, drogowcy solidnie wzmocnią nawierzchnię, a cały remont to kontynuacja modernizacji dróg na osiedlu Piastów, wcześniej starostwo wyremontowało tam ulicę Krzywoustego, a także al. Lisa.

Na modernizację nasz samorząd zdobył 50-procentowe dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Inwestycja pochłonie 2 mln 300 tys. zł, połowa pochodzi z budżetu powiatu. Finał prac w listopadzie.

Równocześnie powiat prowadzi inną inwestycję drogową, mowa o przebudowie drogi z Większyc do Radziejowa. Prace trwają. Dobrą informacją jest to, że ruszy również kolejny etap remontu tej drogi, z Radziejowa do Pociękarpia w gminie Reńska Wieś. Z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych powiat zdobył aż 1 mln 800 tys. zł na kompleksową przebudowę wspomnianego odcinka. Rozpoczęcia prac należy spodziewać się w przyszłym roku.

AL

Foto: przebudowa ul. Królowej Jadwigi

Królowej Jadwigi.jpeg

×

Zapisz się do newslettera