Kamera on-line

Odra w Koźlu przekroczyła stan alarmowy. Ale woda będzie powoli opadać

Poziom Odry na wodowskazie w Koźlu to teraz 514 cm. Stan alarmowy – zgodnie z przewidywaniami – został przekroczony (wynosi 500 cm). Wody w korycie rzeki będzie jeszcze przybywać, ale według najnowszych danych około południa należy spodziewać się tendencji spadkowej. Tak dzieje się już w Raciborzu.

Przypomnijmy, Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie z Gliwic poinformowało, że w nocy ze środy na czwartek rozpoczęło się piętrzenie wody na zbiorniku przeciwpowodziowym Racibórz Dolny. Uruchomienie zbiornika spowodowało przejęcie nadmiaru wody, co za kilka godzin powinno być widoczne również na wodowskazach w Koźlu.

Wczoraj rano wojewoda opolski wprowadził alarm przeciwpowodziowy dla naszego powiatu oraz innych gmin i powiatów nadodrzańskich w regionie. Wcześniej starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego wprowadził dla gmin Kędzierzyn-Koźle, Bierawa, Cisek i Reńska Wieś pogotowie przeciwpowodziowe. To oznaczało postawienie wszystkich służb w stan pełnej gotowości. Wydział zarządzania kryzysowego Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu monitoruje sytuację i zbiera bieżące raporty z całego powiatu.

AL

 

×

Zapisz się do newslettera