Kamera on-line

Uroczysty koncert na Placu Wolności zachwycił mieszkańców

W czwartek na Placu Wolności w Kędzierzynie-Koźlu odbył się uroczysty koncert z okazji 20-lecia obalenia komunizmu i pierwszych wolnych wyborów w Polsce. Wystąpili w nim wychowankowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Kędzierzynie-Koźlu, dyrygował dyrektor placówki – Gotfryd Włodarz. Przez godzinę mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla zgromadzeni na parkingu starostwa mieli okazję wysłuchać wiązanki klasycznych utworów jak również przebojów muzyki rozrywkowej.

– Spotykamy się tu wszyscy w szczególnym dniu. 20 lat żyjemy w wolnym kraju. Od tamtego czasu zmieniło się bardzo wiele, nie możemy zapomnieć o ogromnym wkładzie w budowanie nowego ładu po roku 1989 jaki miał Jan Paweł II. Dlatego dziś na Placu Wolności chcemy uczcić to koncertem – powiedział starosta Józef Gisman.
O godzinie 18.00 przed starostwem oprócz mieszkańców pojawili się też biegacze z klubu sportowego Technik Komorno. Tego dnia postanowili zorganizować „Bieg wolności”, by uczcić 20 –lecie zwycięstwa nad komunizmem, jak również 30 – lecie pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do ojczyzny.
Podczas wczorajszej uroczystości Starosta Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego Józef Gisman dokonał również symbolicznego oddania do użytku, po gruntownym remoncie Placu Wolności. Uroczystego poświęcenia tej „przestrzeni publicznej” dokonał proboszcz parafii pw. Św. Mikołaja w Kędzierzynie-Koźlu Manfred Kokot.
Wyremontowany plac poświęcił proboszcz parafii pw. Św. Mikołaja Manfred Kokot
– Uszanujmy to miejsce i postrzegajmy je nie tylko jako budynek starostwa, gdzie załatwiamy ważne dla nas sprawy, ale także jako miejsce, gdzie można w wolnej chwili przyjść, usiąść na ławce i odpocząć – mówił proboszcz Kokot.
Wczorajszego wieczora symboli nie brakowało. W niebo poszybowały również gołębie – ptaki te to żywy znak pokoju i wolności. Uroczystość zakończyła się w niezwykle miłej atmosferze, a mieszkańcy – zgromadzeni na Placu Wolności nie szczędzili słów uznania pod adresem utalentowanej młodzieży. Nie brakowało również pozytywnych głosów dotyczących pięknie wybrukowanego placu.
Koncert szkoły muzycznej z Kędzierzyna-Koźla zachwycił mieszkańców. Przy mikrofonie dyrektor szkoły, Gotfryd Włodarz
-Można powiedzieć, że wychowałam się w tym miejscu. Zawsze mieszkałam przy Placu Wolności. Tu bawiłam się jako dziecko, dlatego łza się w oku kręci, kiedy widzę, jak to miejsce teraz pięknie wygląda. Mam nadzieję, że również przyszłe pokolenia będą szanowały ten plac i docenią ogrom starań, jaki włożyło Starostwo Powiatowe, by go tak wspaniale wyremontować – nie kryła wzruszenia pani Monika, która na wczorajszą uroczystość przyszła z całą rodziną.
Powiatanie biegaczy z klubu sportowego Technik Komorno
 
     
×

Zapisz się do newslettera