Uwaga! Wysoce zjadliwa grypa ptaków!

Na podstawie informacji otrzymanych od Powiatowego Lekarza Weterynarii w Kędzierzynie-Koźlu przekazujemy ostrzeżenie o ryzyku wystąpienia w najbliższych tygodniach na terenie kraju wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI). Zagrożenie jest realne w związku z odnotowaniem licznych ognisk choroby na terytorium zachodniej Rosji i Kazachstanu, czyli na obszarach, skąd na teren Europy migrują dzikie ptaki.

Z uwagi na powyższe przypominamy o konieczności stosowania zasad  właściwej bioasekuracji (w szczególności dotyczy hodowców drobiu) oraz obowiązku zgłaszania inspekcji weterynaryjnej wzmożonych upadków ptaków dzikich z rodziny blaszkodziobych, krukowatych czy drapieżnych.

Zachęcamy do zapoznania się  materiałami.

Dane kontaktowe do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Kędzierzynie-Koźlu:

Powiatowy Inspektorat Weterynarii
w Kędzierzynie Koźlu
ul. Piastowska 15
47-200 Kędzierzyn - Koźle

Tel./Fax.  (77) 482 15 61   ( I piętro )

PDFInformacja dla hodowców drobiu.pdf

PDFulotka grypa ptaków bioasekuracja opisowa.pdf

PDFulotka grypa ptaków ilustrowana.pdf