Kamera on-line

Emocje pod siatką. Znów było zdrowo – transgranicznie i sportowo

Dofinansowanie z EFRR

W miniony piątek, 17 kwietnia 2009 roku w hali sportowej Zespołu Przedszkolno-Szkolno Gimnazjalnego w Pawłowiczkach odbył się drugi z cyklu pięciu turniejów organizowanych pod wspólnym hasłem „Zdrowo – transgranicznie i sportowo”.

Młodzi siatkarze z klas gimnazjalnych z Czech i z Polski rywalizowali o puchar Starosty Powiatu Kędzierzyńsko – Kozielskiego i Burmistrza Gminy Svetla Hora w Czechach. W turnieju siatkówki brało udział 7 drużyn: cztery drużyny dziewcząt oraz trzy drużyny chłopców. Czescy partnerzy wystawili zespoły dziewcząt i chłopców ze szkoły w Světlej Horze oraz dziewczęta z Bruntala.
Rywalizację wśród chłopców wygrali siatkarze z Pawłowiczek przed zespołem gimnazjum w Polskiej Cerekwi. Dziewczęta z Polskiej Cerekwi nie miały za to sobie równych w ich kategorii wygrywając w finale z zespołem z Bruntala. Emocji i dopingu tutejszych uczniów, którzy turniej obserwowali z widowni, nie było końca. Miłym akcentem był wspaniały i widowiskowy występ mażoretek uczących się na co dzień w murach tejże szkoły, a doskonalących swe układy w pobliskiej Ostrożnicy.

Jak podsumował turniej Wicestarosta Marek Matczak – zabawa i radość młodych ludzi, w których wstępuje zdrowy, sportowy duch to to, o co wszystkim w tym projekcie chodzi. Tego samego zdania był także Burmistrz partnerskiej Svetlej Hory Václav Vojtišek oraz dyrektor szkoły w Pawłowiczkach Janusz Węgrzyn.

Kolejne zmagania sportowe już 5 maja br. w Zespole Szkół w Polskiej Cerekwi, gdzie podczas turnieju koszykówki spotkają się uczniowie szkół podstawowych.

Całość projektu nie doszłaby do skutku, gdyby nie dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Pradziad.

Przed meczem dziewcząt z Polskiej Cerekwi i Pawłowiczek
Mecz zespołu chłopców z Polski i z Czech
Organizatorzy turnieju w ramach projektu Zdrowo-transgranicznie i sportowo rozmawiają z gospodarzem Dyrektorem Zespołu Szkół w Pawłowiczkach Jnuszem Węgrzynem
Nawiązała się sympatia pomiędzy chłopcami z Pawłowiczek i dziewczynami z Czech
Zakończenia i podsumowania turnieju dokonali Wicestarosta Marek Matczak oraz Burmistrz Svetlej Hory Vaclav Vojtisek
Wszyscy uczestnicy turnieju siatkówki na pamiątkowym zdjęciu

×

Zapisz się do newslettera