Na ul. Królowej Jadwigi powstanie 80 nowych miejsc parkingowych

Remont ulicy Królowej Jadwigi na os. Piastów w Kędzierzynie wkracza w końcowy etap. Inwestycja zakończy się z początkiem grudnia. Po jej zakończeniu właściwie wszystkie główne drogi na os. Piastów będą wyremontowane. Co istotne, na ulicy Królowej Jadwigi przybędzie 80 nowych miejsc parkingowych. Nawierzchnia zostanie też solidnie wzmocniona.

Na remont samorząd powiatowy zdobył 50-procentowe dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Zgodnie z podpisaną umową inwestycja pochłonie 2 mln 300 tys. zł, połowa pochodzi z budżetu powiatu.

Remont ulicy to kontynuacja modernizacji dróg na osiedlu Piastów, wcześniej starostwo wyremontowało tam ulicę Krzywoustego, a także al. Lisa. Wszystkie wymienione drogi to właściwie kluczowe szlaki komunikacyjne w Kędzierzynie-Koźlu, ulice dojazdowe do licznych zakładów pracy.

Powiat jednocześnie prowadzi inną inwestycję drogową, to przebudowa drogi z Większyc do Radziejowa w gminie Reńska Wieś. Tam prace są już zaawansowane. Remont również prowadzony jest z pieniędzy starostwa oraz Funduszu Dróg Samorządowych.

kr1.jpeg

kr2.jpeg