Kamera on-line

Laptopy dla naszych nauczycieli. Będą też szkolenia ze zdalnego nauczania

Sprzęt otrzymują wszyscy nauczyciele z siedmiu placówek zarządzanych przez kędzierzyńskie starostwo - techników, liceów i szkół zawodowych. W pakietach są kamery, mikrofony, a dodatkowo każdy pedagog przejdzie szkolenie ze zdalnego nauczania.

- Dzięki nim znacznie zwiększy się baza sprzętu szkolnego, do tej pory wykorzystywanego przez nauczycieli, z tej bazy będziemy mogli doposażyć uczniów, którzy zgłaszają nam problemy ze sprzętem i łącznością - mówi Aurelia Stępień, kierownik wydziału oświaty starostwa powiatowego.

Laptopy i sprzęt do nauki uczniów niepełnosprawnych otrzymał także Zespół Szkół Specjalnych w Kłodnicy. W tym tygodniu w szkołach powiatowych pojawi się w sumie 159 laptopów wraz z oprogramowaniem, reszta dotrze do placówek w kolejnej turze jeszcze w tym miesiącu.

Te działania zarządu województwa to tworzenie stabilnych fundamentów atrakcyjnej edukacji, która musi ułatwiać życie najpierw nauczycielom, a później i uczniom – podkreśla marszałek województwa Andrzej Buła.

Łączne wsparcie szkół w regionie w ramach projektów przekroczyło 12 milionów złotych. Finansowanie było możliwe z funduszy unijnych w ramach przeciwdziałania COVID 19.

Zarówno nauczyciele liceów publicznych, jak i prywatnych oraz wszystkich typów szkół zawodowych z województwa opolskiego otrzymują od urzędu marszałkowskiego laptopy wraz z oprogramowaniem. Do tego są zorganizowane szkolenia w zakresie zdalnego nauczania. Do projektu zostaną włączeni również uczniowie, którzy będą mogli korzystać z przygotowanych przez nauczycieli e-zajęć. Każda szkoła otrzyma również dodatkowy sprzęt. Będą to m.in. monitory interaktywne z systemem dwukierunkowej komunikacji, wizualizery, kamery internetowe, zestawy słuchawkowo-mikrofonowe.

Oprac. al

20201109_090407.jpeg

×

Zapisz się do newslettera