Kamera on-line

Będzie kolejny etap remontu drogi w gminie Reńska Wieś. Powiat zdobył niespełna 2 mln zł na przyszłoroczną inwestycję

Do końca listopada potrwają prace na drodze z Większyc do Radziejowa w gminie Reńska Wieś. W tym tygodniu kładziona będzie dolna warstwa asfaltu. Dobrą informacją jest to, że Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu pozyskało z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych 1 mln 800 tys. zł na drugi etap remontu nawierzchni z Radziejowa do Pociękarbia, co będzie kontynuacją prac na tym odcinku.

Samorząd inwestycje zrealizuje w całości ze środków rządowych, co jest istotne z punktu widzenia przyszłorocznego, trudnego ze względu na pandemię budżetu powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Wzdłuż drogi powstanie zupełnie nowy kanał technologiczny przygotowany pod różnego rodzaju instalacje, na przykład światłowodowe, dzięki czemu w przyszłości nie będzie konieczności jej przebudowywania.

Remont drugiego etapu ma ruszyć w przyszłym roku. Po wszystkim nawierzchnia w gminie Reńska Wieś będzie kompleksowo wyremontowana od Większyc do samego Pociękarbia. W sumie modernizacje w tym rejonie pochłoną 3 mln 600 tys. zł.

AL

Foto: droga z Większyc do Radziejowa w tym miesiącu doczeka się finału prac, w przyszłym roku ruszą kolejne inwestycje.

Radziejów.jpeg

×

Zapisz się do newslettera