Kamera on-line

zlecenie na test w kierunku zakażenia może wystawić teraz także lekarz z nocnej i świątecznej opieki medycznej

Jeśli nagle zachorujesz lub stan twojego zdrowia nagle się pogorszy, możesz skontaktować się z  dowolnym punktem nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Pamiętaj, że nie obowiązuje rejonizacja. W naszym powiecie Nocna i Świąteczna Opieka Medyczna mieści się przy ul. Judyma 4 (szpital w Kędzierzynie). Telefon - 77 40 62 752.

Od teraz zlecenie na test w kierunku zakażenia będzie mógł wystawić także lekarz z nocnej i świątecznej opieki medycznej.

Przychodnie podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) nie pełnią dyżurów całodobowych. W noce i w dni ustawowo wolne od pracy ich rolę przejmują przychodnie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, w których możesz otrzymać pomoc w godzinach od 18:00 do 8:00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy.

Kiedy korzystać z nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej?

Jak informuje ministerstwo zdrowia, skorzystaj z niej, jeśli ty lub twoje dziecko źle się czujecie i obawiasz się, że stan zdrowia pogorszy się do następnego dnia. Ale nie ma zagrożenia życia. Jeśli jednak ty lub twoje dziecko czujecie się źle, ale stan jest stabilny, poczekaj do następnego dnia. Zwróć się po pomoc do swojego lekarza POZ.

Oprac. al

szpital w Kędzierzynie.jpeg

×

Zapisz się do newslettera