Kamera on-line

Prezent powiatu dla mieszkańców

Starosta Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego Józef Gisman, Zarząd Powiatu, Rada Powiatu i dyrekcja ZOZ-u dotrzymali słowa i sprawili prezent wszystkim mieszkańcom powiatu z okazji 10 lat samorządu powiatowego. Dziś po półtorarocznych pracach zakończono pierwszy etap rozbudowy kozielskiego szpitala. To  największa i najpoważniejsza inwestycja w dziejach naszego powiatu. W ten sposób udało się uzyskać dodatkowo 3 800 metrów kwadratowych nowej powierzchni, gdzie od tej pory pacjenci będą mogli skorzystać z najnowocześniejszej opieki medycznej.

19.jpeg17.jpeg15.jpeg16.jpeg

-To nasz wspólny sukces. Zarówno dyrekcji ZOZ-u, Zarządu i Rady Powiatu. Musi być bowiem właściwy klimat, by coś takiego osiągnąć. Na pewno te nowe powierzchnie pozwolą na to, by pacjenci czuli się lepiej i zostali lepiej obsłużeni w naszej placówce medycznej. Należy jednak podkreślić również, że jestem niezwykle zadowolony z naszej kadry medycznej. To oprócz pomieszczeń i wyposażenia jest niezwykle ważne. Czynniki te uzupełniają się i myślę, że za tym stoi tajemnica sukcesu tego szpitala – podkreślił starosta.
 
19.jpeg18.jpeg14.jpeg13.jpeg
 
Dobudowany budynek składa się z czterokondygnacyjnego łącznika oraz trzykondygnacyjnego budynku głównego. Niski parter budynku zajmuje obecnie Szpitalny Oddział Ratunkowy i Izba Przyjęć, na parterze znajdują się pomieszczenia Oddziału Chorób Wewnętrznych, który zajmuje również parter budynku głównego. Kolejne trzy kondygnacje czekają jeszcze na wykończenie. Będzie znajdować się tam część Bloku Operacyjnego, kaplica, sala narad oraz pomieszczenia Oddziału Ortopedii. Do nowej części dobudowanego skrzydła została przeniesiona już Sterylizacja oraz Laboratorium. Znajduje się tam również pracownia USG. Nie wykończono jeszcze pierwszego piętra budynku, gdzie docelowo mieścić się będzie oddział ortopedyczno-urazowy.
 
Przeniesienie Oddziału Wewnętrznego z Kędzierzyna do Koźla skutkuje przede wszystkim skondensowaniem świadczonych usług w jednym miejscu, ale nie tylko. Miejsce po oddziale zostało już zagospodarowane.
-Od 1 czerwca bieżącego roku działa tam liczący 27 łóżek oddział geriatrii.Jest to drugi w województwie po Kup oddział geriatrii – zaznaczył Dariusz Szymański, dyrektor SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu.
 
12.jpeg11.jpeg10.jpeg9.jpeg
 
Gruntowna rozbudowa szpitala w Koźlu to inwestycja wynikająca z rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 10 listopada 2006 roku, w sprawie wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia zakładów opieki zdrowotnej, zarówno pod względem fachowym, jak i sanitarnym. Wszystko w ramach dostosowywania do standardów unijnych.
Do tej pory inwestycja pochłonęła ponad 26 milionów złotych. Środki pochodziły z dotacji organu założycielskiego (5 milionów złotych), kredytu bankowego zaciągniętego przez SP ZOZ (15 milionów złotych), oraz środków własnych placówki (6 milionów złotych).
 
8.jpeg7.jpeg5.jpeg4.jpeg
 
 
Za ponad 1,2 milionów złotych zakupiono cyfrowy aparat RTG z systemem archiwizacyjno-dystrybucyjnym do diagnostyki radiologicznej. Środki na ten cel pochodziły z trzech źródeł: budżetu powiatu, SPZOZ-u oraz Unii Europejskiej. Partner Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego w zakresie ochrony zdrowia – firma HELIMED udostępniła naszej placówce nowy i niezwykle nowoczesny sprzęt diagnostyczny. Tomograf komputerowy i rezonans magnetyczny pozwolą na najnowocześniejszą diagnostykę pacjentów.
-Kędzierzyn-Koźle jest jednym z trzech filarów, na których buduje się opiekę zdrowotną w województwie. Inwestycja praktycznie jest na ukończeniu, a zostało sporo czasu do 2012 roku, kiedy to należy dostosować szpitale do odpowiednich standardów. Kędzierzyn wyrwał się do przodu, jeśli chodzi o wiodące na Opolszczyźnie placówki, ale to bardzo dobrze – tłumaczył podczas dzisiejszej uroczystości dyrektor NFZ w Opolu, Kazimierz Łukawiecki.
3.jpeg2.jpeg1.jpeg
-Jestem autentycznie dumny, bo nadal czuję się związany z tym szpitalem. Myślę, że w chwili obecnej jest on naprawdę dobrze prowadzony i bardzo chciałbym, by nadal sprzyjała mu dobra passa – podsumował dzisiejszą uroczystość Anatol Majcher – były dyrektor SP ZOZ-u w Kędzierzynie-Koźlu.
Dzisiejsza uroczystość otwarcia pierwszego etapu rozbudowy kozielskiego szpitala zgromadziła najznamienitszych gości. Byli wśród nich przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego - wicemarszałek Józef Kotyś, wojewody - wicewojewoda Antoni Jastrzębski, Województwa Opolskiego a także wójtowie gmin, przedstawiciele rady miasta, jak również ośrodków współpracujących z kędzierzyńsko-kozielskim ZOZ-em. Obiekt poświecił uroczyście arcybiskup Alfons Nossol, wstęgę natomiast przecięła jedna z pacjentek.
 
 
 
×

Zapisz się do newslettera