Kamera on-line

Na osiedlu Piastów powstało 80 nowych miejsc parkingowych. Najwięcej w mieście

Zakończył się remont ostatniej zniszczonej drogi na os. Piastów w Kędzierzynie-Koźlu. Ulica Królowej Jadwigi przeszła kompleksową przebudowę, powstało tam niemal 80 nowych miejsc parkingowych – najwięcej w mieście spośród inwestycji realizowanych przez powiat.

Celem była przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa ruchu. Powstała nie tylko nowa, wzmocniona nawierzchnia, ale także prawie kilometr nowego chodnika wraz ze ścieżką rowerową. Przebudowano też dwie zatoki autobusowe. Udało się również wygospodarować sporo miejsca na teren zielony. W części droga ma już nowe, ledowe oświetlenie. Wykonano zjazdy na drogi boczne, jezdnie manewrowe i oczywiście oznakowanie.

W sumie remont kosztował ponad 2 mln zł, z tego połowę powiat zdobył z Funduszu Dróg Samorządowych, druga połowa to wkład własny starostwa powiatowego. Dzięki tej inwestycji wszystkie najbardziej uczęszczane drogi na wspomnianym osiedlu mają obecnie nową jezdnię. Ulica Królowej Jadwigi łączy się bezpośrednio z ulicą Krzywoustego i al. Lisa, również wyremontowanymi przez samorząd powiatowy, jednocześnie będącymi głównymi drogami dojazdowymi do licznych firm.

Wcześniej droga składała się z dwóch pasów jezdni oddzielonych pasem zieleni. Po przebudowie jeden pas jest jezdnią dla ruchu samochodowego w obydwu kierunkach, a druga jezdnia została przebudowana na miejsca parkingowe. Ulica Królowej Jadwigi jakiś czas temu powstała jako część planowanej obwodnicy miejskiej, ale trakt ten nie został dokończony. Od dawana więc nie spełniał swojej roli.

al

kr1.jpeg

kr2.jpeg

kr3.jpeg

kr4.jpeg

kr5.jpeg

kr6.jpeg

×

Zapisz się do newslettera