Kamera on-line

Wrócił 30-dniowy termin na rejestrację pojazdów. Wyjaśniamy jakich

Przypominamy, że znów obowiązuje termin 30 dni na rejestrację pojazdu, który nie jest pojazdem nowym, a został sprowadzony z terytorium Państwa członkowskiego UE oraz na zawiadomienie o zbyciu bądź nabyciu pojazdu już zarejestrowanego na terenie naszego kraju.

W marcu ubiegłego roku z uwagi na pandemię koronawirusa ustawodawca wprowadził wydłużony do 180 dni termin na wyżej wymienione czynności. Przepis obowiązywał jednak tylko do 31 grudnia 2020. Od 1 stycznia 2021 - mamy znów - 30 DNI. Termin ten obowiązuje wszystkich, którzy zakupili samochód po 1 stycznia. Niedochowanie terminu 30 dni może skutkować karą w wysokości od 200 do 1000 zł.

Jak się umówić na wizytę?

Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu obsługuje mieszkańców po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej bądź internetowej. System rezerwacji on-line jest TU. Przypominamy także, że nasz wydział Komunikacji i Transportu ma jeden numer telefonu – 77 405 27 35. Obojętnie z jaką sprawą dzwonimy, wybieramy ten numer i dopiero potem temat rozmowy.

al

system.jpeg

×

Zapisz się do newslettera