Kamera on-line

Lewada ma już 30 lat! To jeden z najlepszych klubów jeździeckich w kraju

Od zarejestrowania go minęły trzy dekady. Klub działający w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim reprezentuje nas na arenie krajowej i międzynarodowej. Ma na swoim koncie mnóstwo sukcesów, jeźdźcy pod barwami „Lewady” zdobyli ponad 80 medali Mistrzostw Polski, zeszłoroczny sezon był dla nich jednym z najlepszych w historii. Szkolą instruktorów, uczą jazdy konnej, organizują zawody, jak chociażby znane w całym kraju Jeździeckie Mistrzostwa Gwiazd w Zakrzowie.

W imieniu zarządu powiatu i radnych jubileuszu gratulowała starosta Małgorzata Tudaj.

- 30 lat to godny podziwu czas imponujących sukcesów, na które ciężko pracowaliście, to marka w sportach jeździeckich rozpoznawana w Polsce. Jesteśmy dumni, że możemy was wspierać. Trudno wyobrazić sobie dziś region bez „Lewady” – powiedziała Małgorzata Tudaj.

W imieniu prezesa „Lewada” Anetty Sałackiej gratulacje odebrał Andrzej Sałacki, trener i założyciel klubu, który podziękował za dotychczasową współpracę z samorządem powiatowym, który od wielu lat jest partnerem klubu i współorganizatorem imprez.

Klub, który ma swoją siedzibie w gminie Polska Cerekiew wyszkolił przez 30 lat około tysiąca instruktorów, a podczas Jeździeckich Mistrzostw Gwiazd gościł ponad dwieście najznamienitszych ludzi kultury, sportu i muzyki. Po pandemii „Lewada” chce wrócić do organizacji koncertów i wielu imprez rekreacyjnych. Życzymy kolejnych sportowych sukcesów i wielu jeszcze lat aktywności na Opolszczyźnie, w Polsce i Europie.

al

Lewada 30 lat.jpeg

×

Zapisz się do newslettera