Kamera on-line

Tego zbioru nie można nigdzie kupić, ale można go wylicytować w wyjątkowej aukcji starostwa na rzecz WOŚP

Wyjątkowa kolekcja książek o historii Kędzierzyna-Koźla Alfonsa Rataja i Romualda Żabickiego oraz rycina wykonana przez Wacława Jagielskiego trafiły na aukcję dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Taka kolekcja to prawdziwa uczta dla miłośników historii, ale nie tylko, każdy z nas znajdzie w niej swoje miejsce, swój znajomy zakątek, z pewnością też da się zaskoczyć unikalnymi zdjęciami, które po latach ukazały się dzięki pasji i zaangażowaniu autorów. Długo pracowano nad wydawnictwami, które są cenne jeszcze z innego powodu, po prostu trudno znaleźć tak dobre historycznie dokumenty obrazujące dzieje Kędzierzyna-Koźla i tak bogato ilustrowane. Nie można ich nigdzie kupić, ale można je zdobyć w komplecie z ryciną wykonaną specjalnie dla starostwa powiatowego przez Wacława Jagielskiego, założyciela Stowarzyszenia Pastelistów Polskich i autora kilkudziesięciu wystaw w kraju i za granicą. Rycina przedstawia budynek starostwa, który razem z placem Wolności stanowią najbardziej reprezentacyjne miejsce w powiecie. Licytacja wystartowała od kwoty 50 zł.

LINK do licytacji TU

Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu od lat wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, na licytację trafiło już wejście na historyczną wieże starostwa powiatowego, nieudostępnianą jeszcze nigdy dla mieszkańców, czy też prywatny rejs łodzią motorową z kozielskiej przystani „Szkwał”.

Do kędzierzyńsko-kozielskiego szpitala WOŚP co roku przekazuje cenny sprzęt, na wielu oddziałach urządzenia do ratowania pacjentów oznaczone są czerwonymi serduszkami.

al

wosp1.jpeg

wosp2.jpeg

wosp3.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera