Kamera on-line

Zespół Szkół nr 1 z Koźla ze złotą tarczą jakości. Historyczny awans ZSTiO w Azotach

Jedna złota, cztery srebrne i brązowa tarcza jakości, do tego historyczny awans aż o połowę w przypadku ZSTiO. Znamy najnowszy ranking „Perspektyw”. To najbardziej wiarygodne i przy tym prestiżowe zestawienie najlepszych techników i liceów w kraju. Tym razem eksperci oceniali placówki już po raz dwudziesty trzeci. Wszystkie szkoły ponadpodstawowe nadzorowane przez kędzierzyńskie starostwo powiatowe mogą pochwalić się awansami, trudno przypomnieć sobie lepsze zestawienie niż tegoroczne, co świadczy o coraz wyższym poziomie kształcenia, dobrej kadrze i świetnym zapleczu do nauki praktycznej, ale także o tym, że mimo pandemii i nauki zdalnej nasi uczniowie odnoszą sukcesy na ogólnopolskich olimpiadach, konkursach, radzą sobie na egzaminach zawodowych. 

Najwyżej w powiecie znalazło się technikum Zespołu Szkół nr 1 z Koźla, które jest 4. w województwie i 63. w Polsce (przed rokiem odpowiednio: 4. i 77.). Szkoła otrzymała „złotą tarczę”. Techniku w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Azotach może pochwalić się historycznym wręcz awansem, zajmuje 5. miejsce na Opolszczyźnie i 133. w kraju (przed rokiem 14. i 303.). Za tak duży skok szkołę nagrodzono "srebrną tarczą".

Technikum w Zespole Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja w Sławięcicach zajęło 9. miejsce w województwie i 184. w kraju (przed rokiem 11. i 232.). To dało szkole "srebrną tarczę".

Technikum w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej im. Bohaterów Westerplatte zajęło 16. miejsce w województwie i 307. w kraju (przed rokiem 18. i 395.). Szkoła odbierze "brązową tarczę".

W rankingu sklasyfikowano też obydwa licea z Kędzierzyna-Koźla. II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika zajęło 8. lokatę (awans z 12.). W krajowym rankingu jest 423., a rok temu było 432.

I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza zajęło 10. pozycję w regionie oraz 486. w kraju (przed rokiem 13. i 455.). Obie nasze szkoły mogą pochwalić się "srebrnymi tarczami".

Głównymi adresatami Rankingu są uczniowie i ich rodzice, którzy muszą podjąć bardzo ważną decyzję dotyczącą wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Ranking "Perspektyw" stanowi pomoc dla młodych ludzi w wyborze liceum lub technikum, które doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu. Zasady Rankingu ustaliła Kapituła złożona z przedstawicieli uczelni, komisji ds. kształcenia KRASP, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i przedstawicieli komitetów głównych olimpiad. Pracom Kapituły przewodniczyła dr hab. Barbara Marcinkowska, prof. APS, rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

Kryteria Rankingu Liceów 2021 to: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%). Po raz kolejny w tej kategorii uwzględnione zostały osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych.

Kryteria Rankingu Techników 2021 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).

al

zstio-kedzierzyn-kozle-azoty.jpeg

×

Zapisz się do newslettera