Kamera on-line

Od soboty rząd wprowadza obowiązek zakrywania ust i nosa wyłącznie przy użyciu maseczki

W Polsce w ostatnim czasie odnotowujemy wzrost zakażeń COVID-19. Przekroczyliśmy barierę 10 tys. nowych przypadków dziennie. Rośnie liczba zajętych łóżek i respiratorów w szpitalach oraz liczba zleconych testów.

W województwie warmińsko-mazurskim sytuacja epidemiczna jest szczególnie trudna, dlatego od 27 lutego rząd zaostrza zasady bezpieczeństwa w tym regionie. Zamknięte będą hotele, galerie handlowe, placówki kulturalne, a klasy I-III szkoły podstawowej powrócą do nauki zdalnej.

W pozostałych województwach rząd przedłuża dotychczasowe zasady bezpieczeństwa do 14 marca. Ze względu na niepokojącą sytuację epidemiczną u naszych sąsiadów, od 27 lutego wszystkie osoby wracające z Czech i Słowacji zostaną skierowane na kwarantannę. Tempo narastania trzeciej fali lub jej zatrzymanie zależy od naszego zachowania. Aby ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa, rząd wprowadza zakaz używania m.in. przyłbic i chust do zakrywania ust i nosa. Od 27 lutego dozwolone będą maseczki, które - zdaniem rządzących - najlepiej chronią nas przed zarażeniem.

Oprac. al

zasady.png

×

Zapisz się do newslettera