Kamera on-line

Owocna współpraca poparta efektami

Klub Honorowych Dawców Krwi im. prof. Ludwika Hirszfelda w Kędzierzynie- Koźlu gościł Jana Faberskiego, ambasadora Europejskiej Fundacji Honorowego Dawcy Krwi, której misją jest edukacja społeczeństwa, a szczególnie ludzi młodych, w celu zapewnienia krwi i szpiku kostnego wszystkim potrzebującym.

Jan Faberski wraz z prezesem Leonem Piecuchem odwiedzili kilka szkół znajdujących się na terenie powiatu:

- Zespół Szkół nr 3 w Sławięcicach,
- Zespół Szkół Medycznych w Koźlu,
- II Liceum Ogólnokształcące w Kędzierzynie.

Młodzież i grono nauczycielskie z wielkim zaangażowaniem wysłuchało prelekcji o tematyce idei krwiodawstwa i ofiarowania szpiku kostnego. Pogadanki zostały przeprowadzone w ramach realizowanego przez fundację programu informacyjno-edukacyjnego p.n. „Honorowe Krwinki”. Wszystkie szkoły otrzymały list gratulacyjny za dobrą współpracę z fundacją.

Na zakończenie starosta naszego powiatu Józef Gisman przyjął Jana Faberskiego w swoim gabinecie, dziękując za zaangażowanie w działalność charytatywną w naszym powiecie. Przy okazji wymieniono swoje propozycje, co do dalszej współpracy. Jan Faberski wręczył staroście dyplom z podziękowaniami od prezesa fundacji. Marcin Boris Velinov dziękuje w nim wszystkim dyrektorom szkół za zaangażowanie w działalność idei krwiodawstwa na terenie naszego powiatu.
 
AL
 
1.jpeg
×

Zapisz się do newslettera