Kamera on-line

Szykuje się remont drogi w stronę czterech wiaduktów w Azotach. W tym roku również wiele innych dużych inwestycji

Na drogi samorząd wyda ponad 5 mln zł, a na szpital 1 mln 100 tys. zł. Ponad 17 mln zł pochłoną zadania za zakresu pomocy społecznej i rehabilitacji osób niepełnosprawnych.

Zmotoryzowanych czeka przebudowa zniszczonego odcinka ul. Mostowej w Kędzierzynie, w stronę czterech wiaduktów w Azotach. Starostwo postarało się o zewnętrzne dofinansowanie tej inwestycji, projekt został pozytywnie zaopiniowany, wkrótce więc należy spodziewać się ogłoszenia przetargu.  

Modernizacji doczekają się też jezdnie z Gościęcina do Karchowa w gminie Pawłowiczki oraz odcinek z Radziejowa do Pociękarbia w gminie Reńska Wieś, w tym ostatnim przypadku mowa o kontynuacji inwestycji. Również te zadania będą dofinansowywane pieniędzmi z zewnątrz. Obecnie z własnych środków powiat realizuje remonty cząstkowe po zimie. Samorząd ma pod swoją opieką 248 km dróg w całym powiecie. Wydział dróg realizuje wszelkie zgłoszenia mieszkańców, pracownicy sprawdzają też stan jezdni w terenie. Remontów doczekały się już ulice Batorego, Powstańców Śl., Piotra Skargi w Kędzierzynie-Koźlu, a także drogi w gminach Bierawa i Cisek. Ostra zima spowodowała spore nakłady związane z utrzymaniem nawierzchni, samorząd tylko na drogi w mieście wydał około 300 tys. zł, raport z całego powiatu jest w trakcie podsumowywania.

W kozielskim szpitalu samorząd przeznaczy pieniądze na wyposażenie nowego bloku operacyjnego oraz wysokiej jakości sprzęt medyczny do zabiegów onkologicznych. W tym roku finału doczekał się największy po latach projekt samorządu związany z rozbudową sal operacyjnych, w sumie kosztował 12 mln zł. Kolejnym wyzwaniem będzie projekt nadbudowy szpitala o kolejne piętra, co ostatecznie ma doprowadzić do przenosin oddziału dziecięcego do głównego budynku. Zadanie wymaga jednak wielu czasochłonnych uzgodnień, a także starań o zewnętrzne dofinansowanie inwestycji.

W Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej przebudowane zostanie boisko szkolne wraz z nowym terenem zielonym. Statek szkoleniowy „Żeglugi” doczeka się modernizacji. W Zespole Szkół nr 1 zbudowana zostanie nowa winda dla niepełnosprawnych. W Zespole Szkół nr 3 zmodernizowane zostaną pomieszczenia laboratorium, budynek czeka też termomodernizacja.

W domu dziecka modernizacji doczeka się dach oraz instalacja grzewcza. Samorząd przeznaczy również pieniądze na przygotowanie pomieszczenia dla osób zatrzymanych w Komendzie Powiatowej Policji.

17 mln zł pochłoną w 2021 roku zadania z zakresu rehabilitacji osób niepełnosprawnych, rynku pracy, rodzin zastępczych i placówek opiekuńczych.

AL

Foto: droga w stronę wiaduktów w Azotach

W stronę wiaduktów.jpeg

×

Zapisz się do newslettera