Kamera on-line

Rusza budowa ronda na obwodnicy Kędzierzyna-Koźla

8 marca ruszają prace przy budowie nowego ronda na obwodnicy Kędzierzyna-Koźla. Rondo powstanie w rejonie ostrego zakrętu drogi, jadąc obwodnicą od osiedla Piastów w stronę ronda Grunwaldzkiego. Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu.

W najbliższym czasie wykonawca przystąpi do prac przy budowie ronda turbinowego na włączeniu obwodnicy do istniejącej drogi krajowej nr 40 w rejonie Alei Armii Krajowej. Prace realizowane na tym odcinku rozpoczną się w poniedziałek 8 marca br., a zakończą się w grudniu 2021 r.

Docelowo wykonane zostanie w tym miejscu skrzyżowanie w postaci trójwlotowego ronda turbinowego.

Wprowadzona w przyszłym tygodniu tymczasowa organizacja ruchu potrwa do dwóch tygodni. Wykonawca zaplanował w tym czasie prace związane z poszerzeniem skarpy i pobocza na DK40. Wprowadzana organizacja spowoduje wyłączenie jednego pasa ruchu (skrajnego). Oznacza to, że na tym odcinku zamknięty zostanie prawy pas ruchu, a kierowcy jadący w stronę Prudnika będą się poruszać lewym pasem.

Kolejny etap prac zakłada wyłączenie pasów wewnętrznych na dwóch jezdniach. Utrudnienia rozpoczną się w połowie marca br. i potrwają około 3 tygodni.

Natomiast w połowie kwietnia br. nastąpi przełożenie ruchu na jezdnię prawą, co potrwa około 4 miesięcy.

Budowany odcinek będzie przedłużeniem istniejącej dwujezdniowej obwodnicy Kędzierzyna-Koźla w kierunku autostrady A4 o długości około 14,3 km. Od ronda jakie powstanie w ciągu DK40 trasa pobiegnie nowym śladem omijając Sławięcice i Ujazd i włączając się z powrotem do DK40 tuż za granicą województw opolskiego i śląskiego, na terenie gminy Rudziniec.

Oprac. al

Rondo obwodnica.jpeg

×

Zapisz się do newslettera