Do kozielskiego szpitala trafi nowoczesny mammograf

Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu wyda w tym roku blisko 2 mln zł z własnego budżetu na inwestycje związane z kozielskim szpitalem. Część tych pieniędzy przeznaczonych zostanie na tak istotną szczególnie teraz profilaktykę onkologiczną.

W czerwcu z pieniędzy powiatu oraz środków unijnych do lecznicy trafi jeden z najnowocześniejszych na rynku mammografów, co oznacza zdecydowany wzrost jakości w opiece medycznej mieszkanek powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego i regionu.

Zapewni on obrazowanie piersi w technologii trójwymiarowej wspomaganej przez innowacyjne systemy komputerowe. To część większego przedsięwzięcia mającego na celu adaptację pracowni mammograficznej, zapewnienie dobrych warunków leczenia i pracy dla całego personelu.

Samorząd powiatowy mimo pandemii i licznych ograniczeń, także tych budżetowych, mocno inwestuje w rozwój szpitala. W 2020 roku wydano około 16 mln zł z Unii Europejskiej na najnowszy sprzęt do diagnostyki, budowę nowych oddziałów i walkę z COVID-19. W grudniu zdecydowano się przeznaczyć pieniądze na projekt nadbudowy lecznicy o kolejne piętra.

al

Mammograf.jpeg