Kamera on-line

W Kędzierzynie-Koźlu powstanie punkt szczepień masowych

Zostanie uruchomiony przez samorząd powiatowy we współpracy z miastem. Będzie działał od 19 kwietnia. Wkrótce podamy lokalizację i szczegóły.

Tylko w kwietniu Polska ma otrzymać ok. 7 mln dawek, czyli więcej niż w całym pierwszym kwartale, co oznaczałoby przyspieszenie całego procesu szczepień. Wczoraj rząd zapowiedział, że do końca sierpnia chce zaszczepić wszystkich chętnych.

Przed samorządami oraz szpitalem powiatowym, który już teraz prowadzi szczepienia w trzech różnych miejscach w mieście, spore wyzwanie polegające na skompletowaniu kadry medycznej i zapewnieniu odpowiedniego wyposażenia, a także wdrożenia całej logistyki szczepień z zapisami, zamawianiem dawek i zarządzaniem personelem.

Wczoraj rząd ogłosił zmianę przepisów dotyczących kategorii osób, które będą mogły nas zakwalifikować do szczepień. Od teraz nie będą to już tylko lekarze, ale także: stomatolog, felczer, pielęgniarka, położna, ratownik medyczny, diagnosta laboratoryjny, farmaceuta, student ostatniego roku studiów medycznych.

AL

Punkt_szczepien_masowych.jpeg

×

Zapisz się do newslettera