Kamera on-line

Nasz powiat wysoko w rankingu ZPP

Co trzeba zrobić, aby zająć wysoką lokatę w prestiżowym rankingu Związku Powiatów Polskich? Trzeba pozyskiwać środki z Unii, organizować atrakcyjne szkolenia, dbać o dobro mieszkańców poprzez liczne inwestycje i nie wpadać w rutynę. Nasze starania zostały docenione. Powiat znalazł się na 40 miejscu spośród 266 powiatów sklasyfikowanych w rankingu, co dało mu wysokie 2 miejsce na Opolszczyźnie w 2009 roku i zarazem awans ze 186 miejsca, które zajęliśmy w roku 2008. Ranking wkrótce opublikuje Newsweek Polska. Największą ilość punktów przyznano nam za wielkość środków finansowych wykorzystanych z funduszy zewnętrznych.

Za co otrzymaliśmy punkty:
- Działania proinwestycyjne i prorozwojowe
- Rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca
- Rozwój społeczeństwa informacyjnego
- Promocja rozwiązań ekoenergetycznych, proekologicznych i prozdrowotnych
- Współpraca krajowa i międzynarodowa
- Działania promocyjne      
Wolą samorządowców powiatów i miast na prawach powiatów w 1999 roku powstał Związek Powiatów Polskich, który skupia już 323 powiaty i miasta na prawach powiatu.
W Polsce mamy 379 powiatów, w tym 65 to miasta na prawach powiatu (powiaty grodzkie) a 314 to powiaty (powiaty ziemskie).
W dniach 26 i 27 lutego 1999 r. w Nowym Sączu odbyło się Zebranie Założycielskie Związku Powiatów Polskich (które było właściwie restytucją Związku po 60 latach).
AL
logo_zpp2.jpeg
 
    
×

Zapisz się do newslettera