Kamera on-line

Wspieramy miasto w walce o tytuł rowerowej stolicy Polski

Nasze miasto może powalczyć nie tylko o tytuł siatkarskiej, ale również rowerowej stolicy Polski. Kędzierzyn-Koźle podjął wyzwanie i dołączył do rywalizacji, w której bierze udział ponad 40 samorządów z całego kraju. Do sukcesu może przyczynić się każdy. Wystarczy pobrać aplikację, ruszyć w drogę i kręcić jak najwięcej kilometrów.

To już trzecia edycja zmagań o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Pomysłodawcą inicjatywy jest Bydgoszcz, która do wspólnej zabawy zaprosiła już 42 miasta prezydenckie, w tym Kędzierzyn-Koźle. Głównym celem projektu jest zachęcanie do wyboru roweru, jako codziennego środka transportu i  sposobu na spędzanie wolnego czasu oraz promocja aktywnego trybu życia.

W uzyskaniu jak najlepszego wyniku dla naszego miasta pomóc może każdy, kto wsiądzie na rower i ma przy sobie smartfona. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację “Aktywne Miasta” (https://www.aktywne.miasta.pl/index.php/dolacz-do-rywalizacji), zalogować się, wybrać Kędzierzyn-Koźle i pamiętać o uruchomieniu  programu przed przejażdżką. Każdy przejechany kilometr to punkty dla naszego miasta. Dodatkowymi plusami dla każdego posiadacza aplikacji są np. zniżki u partnerów akcji i możliwość zdobycia specjalnej odznaki.

Rywalizacja w ramach Pucharu Rowerowej Stolicy Polski rozpocznie się 1 czerwca i potrwa przez cały miesiąc. Już teraz rozpoczął się jednak oficjalny trening, który potrwa do 21 maja. Jest to idealna okazja dla nowych użytkowników, żeby zaznajomić się z zasadami i wdrożyć w zabawę.

Lokalnym koordynatorem treningu i rywalizacji o puchar RSP jest Beata Kaczyńska-Pogwizd, kierownik Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle. Kontakt: 77 40-34-455, .

prsp_plakat_a3_1.jpeg

×

Zapisz się do newslettera