Kamera on-line

Punkt szczepień masowych w Kędzierzynie-Koźlu mógłby szczepić nawet dziś

Jesteśmy gotowi i już dziś moglibyśmy zaszczepić pierwszych mieszkańców powiatu w punkcie szczepień masowych, który powstał w szkole podstawowej nr 6 w Kędzierzynie-Koźlu przy ul. Stalmacha 20.   

Czekamy teraz na zielone światło z Narodowego Funduszu Zdrowia i dostawę szczepionek. Od tego będzie zależało, kiedy punkt zostanie oficjalnie otwarty. Jak tylko znana będzie dokładna data, poinformujemy o tym natychmiast na naszej stronie i we wszystkich lokalnych mediach.

Punkt jest kompleksowo wyposażony, a jego wydolność obliczana jest na tysiąc zaszczepionych osób dziennie. W sumie samorząd stworzy siedem profesjonalnych zespołów medycznych. Punkt wyposażony został w niezbędną aparaturę, pomieszczenia dla lekarzy i personelu dokonującego szczepień. Wchodząc do środka na wprost udamy się do rejestracji, tam też dowiemy się, jaka będzie dalsza ścieżka postępowania. Poza ogólnie znaną rejestracją wprowadzoną przez rząd, uruchomione będą również dodatkowe numery telefonu, dzięki którym zarejestrujemy się bezpośrednio.

- Od gminy otrzymaliśmy pomieszczenia w szkole za co dziękujemy, zabezpieczeniem medycznym zajął się nasz szpital, my natomiast jako starostwo zorganizowaliśmy wszystko od strony technicznej - mówiła dziś starosta Małgorzata Tudaj. - To było duże zadanie logistyczne dla nas i szpitala - dodała przewodnicząca zarządu powiatu.

- Najnowsze wytyczne mówią o tym, że kwalifikacji do szczepienia może dokonywać już nie tylko lekarz, ale i pielęgniarka, ratownik medyczny, diagnosta laboratoryjny czy farmaceuta. Poza wspomnianymi specjalnościami, w naszym punkcie będzie cały czas dyżurował lekarz – podkreślił dyrektor szpitala Jarosław Kończyło.

AL

punktszczepien1.jpeg

punktszczepien2.jpeg

punktszczepien3.jpeg

punktszczepien4.jpeg

punktszczepien5.jpeg

punktszczepien6.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera