Kamera on-line

Uczniowie z "Żeglugi" wyruszli w wielki rejs Darem Młodzieży

Uczniowie Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej z Kędzierzyna-Koźla są już na pokładzie Daru Młodzieży i rozpoczęli właśnie swoją 30-dniową przygodę! 

Nasi dzielni marynarze najpierw dotarli do portu w belgijskiej Antwerpii, jednego z największych portów świata. Wcześniej wszyscy przeszli testy na COVID-19 oraz odbyli kwarantannę.

Przed nimi wielka przygoda, czas nauki oraz oczywiście odkrywanie nowych lądów. Wracajcie do nas pełni wspaniałych wrażeń! Poniżej kilka zdjęć z wyprawy.

Warto wybrać kozielski Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej!

Uczniowie kształcący się na kierunku technik żeglugi odbywają również praktyki na statku szkolnym „Major Sucharski”, przechodzą kurs ratownictwa morskiego (w ośrodku nad morzem), kończący się wydaniem międzynarodowego certyfikatu wymaganego podczas pracy na statkach morskich. Uczestniczą w zajęciach w specjalistycznych pracowniach symulatora 3D. Są objęci programem stypendialnym Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu oraz Grupy Azoty ZAK S.A. Mają do dyspozycji nowy, komfortowy internat, a cały proces kształcenia odbywa się zgodnie z konwencją morską, uprawniającą do pływania na statkach całego świata.

al

 
Dar1.jpeg
 
Dar2.jpeg
 
Dar3.jpeg
 
Dar4.jpeg
×

Zapisz się do newslettera