Kamera on-line

Nasz patronat: Powiatowy Konkurs Ortograficzny

W Zespole Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu odbył się X Powiatowy Konkurs Ortograficzny. Jak co roku uczniowie byli podzieleni na dwie kategorie: szkoły podstawowe i ponadpodstawowe. Pierwsze miejsce w grupie młodszej zajęła Agnieszka Pankala z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Większycach, natomiast wśród starszej młodzieży zwyciężyła Agnieszka Falba z I Liceum Ogólnokształcącego w Koźlu.

Nagrody dla najlepszych ufundowało Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu. Był to sprzęt elektroniczny typu głośniki JBL GO czy słuchawki bezprzewodowe oraz przewodniki, notatniki itp. Nowością była zmieniona formuła konkursu ze względu na sytuację pandemiczną w kraju.

- Tradycyjne dyktando zostało zastąpione testem online, sprawdzającym umiejętności poprawnego zapisu ortograficznego oraz interpunkcję. Jak co roku gościem specjalnym była pani dr Małgorzata Iżykowska, pracownik Państwowego Archiwum w Opolu, która wystąpiła z krótkim wykładem na temat niepokojących zmian zachodzących we współczesnej polszczyźnie – informuje Katarzyna Stelmach-Basa z Zespołu Szkół nr 1.

Organizatorzy oraz uczestnicy konkursu udowodnili, że nawet w tak trudnych czasach, można rywalizować, uczyć, bawić się. Liczy się pozytywne nastawienie, którego w Zespole Szkół nr 1 nie brakuje.

Oprac. al

Zrzut-ekranu-19-1160x653.jpeg

×

Zapisz się do newslettera