Kamera on-line

Do piątku 3 tysiące preparatów. We wtorek pierwsze szczepienia

Do piątku otrzymamy niemal 3 tysiące preparatów firmy Pfizer. Nasz Punkt Szczepień Powszechnych we wtorek 27 kwietnia zaszczepi pierwszego pacjenta.

1440 szczepionek firmy Pfizer ma dotrzeć do punktu jutro, drugie tyle w piątek. Dziś odbyła się konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli samorządu powiatowego, wojewody opolskiego, szpitala i policji.

- Sporo pracy kosztowało nas przygotowanie tego punktu, w środku znajduje się 8 pomieszczeń, w których będą odbywały się szczepienia, jest też pomieszczenie lekarskie, a ścieżka, po której będą kolejno poruszali się mieszkańcy została oznaczona odpowiednimi banerami i naklejkami – powiedziała Beata Malajka, koordynatorka ds. organizacji punktu szczepień w Kędzierzynie-Koźlu.

Inną ścieżkę dostępu przygotowano dla osób niepełnosprawnych, które przedostaną się bocznym wejściem i dalej tymczasowym wjazdem z asekuracją, po czym wejdą od razu na salę.

Punkt Szczepień Powszechnych przy ul. Stalmacha 20 w Kędzierzynie-Koźlu samorząd powiatowy uruchomił we współpracy z miastem, które udostępniło pomieszczenia szkoły podstawowej nr 6. Na szczepienia, zgodnie z rządowym harmonogramem, można zapisywać się bezpośrednio pod trzema numerami telefonów (poniżej na plakacie). Można też skorzystać z ogólnopolskiej infolinii, konta pacjenta lub numeru SMS - podanymi na stronach rządowych.

AL

szcze1.jpeg

szcze2.jpeg

szcze3.jpeg

szcze4.jpeg

pow1.jpeg

×

Zapisz się do newslettera