Kamera on-line

Będą staże, praktyki i stypendia. Solidaris i kozielska "Żegluga" od teraz w jednej partnerskiej drużynie

Spółka Solidaris została oficjalnym patronem młodych mechaników z prowadzonego przez powiat Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu. Firma wprowadza właśnie najnowocześniejsze i najbardziej ekologiczne samochody ciężarowe na świecie. Flota wzbogaciła się już o kilkadziesiąt takich jednostek. Dlatego uczniowie, którzy trafią tam na staże i praktyki będą rozwijać skrzydła na najlepszym sprzęcie, otrzymają też atrakcyjne stypendia i wszystko, co potrzebują do nauki. Umowę podpisano w siedzibie spółki.

- Technik pojazdów samochodowych to był jedyny kierunek w naszej szkole, który nie miał patronatu. Kiedy rozmawiałam o tym z panią starostą usłyszałam, że chyba mamy tu kandydata, i tak zaczęły się nasze rozmowy z Solidarisem, a dziś podpisaliśmy umowę, z której bardzo się cieszę – powiedziała Agnieszka Kossakowska, dyrektor ZSŻŚ.

- Solidaris ma jeden z najnowocześniejszych parków samochodowych, przedsiębiorstwo prężnie się rozwija, nasi uczniowie odbywający tu staże i praktyki nauczą się zawodu na wysokim poziomie od doświadczonych pracowników. Na tej umowie skorzysta rynek pracy, a nasi uczniowie najbardziej – mówiła starosta Małgorzata Tudaj.

- Firma to ludzie, im więcej młodych ludzi znających temat od kuchni, tym lepiej. To, co dziś obserwuję to dobrze ukierunkowaną młodzież teoretycznie, jeżeli natomiast praktyka i teoria idą w parze, to przynosi to efekty. Fachowcy są niewątpliwie poszukiwani na rynku pracy, dlatego cieszymy się, że możemy w tym wszystkim uczestniczyć, to przełoży się na wyniki i naszą mam nadzieję dobrą współpracę. Chcę byśmy z dumą kiedyś powiedzieli, że wychowaliśmy wspaniałych fachowców cieszących się dobrą renomą na rynku – zaznaczył Piotr Groeger, prezes zarządu firmy Solidaris.

Spółka powstała w 2003 roku. Zaczynała od kilkunastu pojazdów, dziś to potężna flota, którą można spotkać na drogach całej Europy.

AL

solidaris3.jpeg

solidaris1.jpeg

solidaris2.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera