Kamera on-line

Poznajcie kozielskie Bistro Czarno na Białym. Startujemy z kampanią wsparcia lokalnej gastronomii

„Gastronomia do zobaczenia” – to nazwa kampanii promującej kędzierzyńsko-kozielską gastronomię, która musiała stawić czoła pandemii koronawirusa i działać w formule ograniczonej obostrzeniami. Startujemy w kozielskim Bistro Czarno na Białym.

Zaraz kiedy tylko ogłosiliśmy start projektu napisało do nas wielu właścicieli mniejszych i większych lokali, którzy zdecydowali się opowiedzieć nam swoją historię. Musieli zmienić swój biznes, swoje menu, a hasło dania na wynos jest z nimi już od 12 miesięcy. Część z nas postanowiła dać odpocząć swojej kuchni i zamawiała więcej. Nim tak się jednak stało restauratorzy sami ruszyli w miasto z posiłkami dla domów pomocy społecznej czy innych instytucji walczących z koronawirusem.

Przed pandemią w Kędzierzynie-Koźlu i powiecie powstały nowe restauracje, bistra czy bary. Teraz funkcjonują inaczej, ale pasja ich właścicieli do gotowania sprawiła, że wiele z nich serwuje kuchnie i samki, których na próżno szukać gdziekolwiek indziej. Zresztą, po co, skoro mamy je na miejscu! Odwiedziliśmy ich z kamerami, by opowiedzieli nam wszystkim o tym, co robią najlepiej.

Pierwszym lokalem jest niepozorne, choć z wielkim potencjałem kozielskie bistro Czarno na Białym. Posłuchajcie sami, skąd młodzi ludzie wzięli pomysł na biznes, jak radzą sobie w dobie pandemii i dlaczego wrócili zza wielkiej wody do Kędzierzyna-Koźla, by tu serwować naprawdę pyszną kuchnię? Nasz kulinarny cykl nazywa się Gastronomia do zobaczenia!

Projekt realizowany jest przez starostwo powiatowe, a udział w kampanii jest całkowicie bezpłatny!

LINK do filmu jest TU

Jak zgłosić się do projektu piszemy TU

czarno1.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera