Kamera on-line

Wspominali czasy szkoły średniej

Ponad 400 osób wzięło udział w V Zjeździe Absolwentów II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu. Byli uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście zjechali do szkoły nie tylko z terenu naszego kraju ale i z Anglii, Niemiec czy Stanów Zjednoczonych. W sobotę zaraz po mszy w kościele pw. św. Mikołaja wszyscy udali się na wspólny apel. Zgromadzonych w sali gimnastycznej szkoły powitała Jadwiga Kuźbida, dyrektor placówki.

2.jpeg3.jpeg4.jpeg8.jpeg

– Życzę wszystkim przede wszystkim wspaniałej zabawy – mówiła dyrektor Kuźbida. Udanych spotkań klasowych i miłych wrażeń życzył też marszałek Józef Sebesta, który jest absolwentem kędzierzyńskiego ogólniaka. – Następnym razem dzięki staraniom powiatu spotkamy się już w nowej sali gimnastycznej – dodała Jadwiga Kuźbida. Przypomnijmy, że we wrześniu przyszłego roku zakończona zostanie budowa nowoczesnej hali gimnastycznej przy II LO, która spełniała będzie wszelkie wymogi sportowe.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się także: Starosta Józef Gisman, wicestarosta Marek Matczak, przewodnicząca Rady Powiatu Danuta Wróbel oraz wiceprezydent miasta Piotr Gabrysz. Wspólnie na ręce dyrektor Kuźbidy złożyli oni kwiaty i podziękowania. Serdeczności popłynęły też w stronę komitetu organizacyjnego zjazdu, który przez wiele miesięcy starał się o to, by całość przebiegła sprawnie i zgodnie z planem. I mimo kiepskiej aury za oknami, humory wszystkim dopisywały, goście bawili się do późnych godzin nocnych.
AL
×

Zapisz się do newslettera