Kamera on-line

Na dwóch naszych drogach zrobi się dużo bezpieczniej, ucieszą się też rowerzyści

Z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg starostwo powiatowe zdobyło prawie 1 mln 680 tys. zł dofinansowania na remonty nawierzchni. W Głogówku podpisano umowy w tej sprawie. Stronę rządową reprezentował wojewoda Sławomir Kłosowski, a nasz samorząd wicestarosta Józef Gisman.
 
Z tych pieniędzy ruszy przebudowa zniszczonego fragmentu ul. Mostowej od zespołu szkół w stronę czterech wiaduktów w Azotach. W sumie zadanie pochłonie niemal 2 mln zł (drugą połowę środków zabezpieczył powiat). W tym rejonie zrobi się dużo bezpieczniej, ucieszą się też użytkownicy jednośladów, bo samorząd planuje tam nową ścieżkę rowerową.
 
Drugim zadaniem będzie modernizacja drogi powiatowej z Gościęcina do Karchowa w gminie Pawłowiczki. Powstanie tam niemal kilometr nowej nawierzchni za około 1 mln 300 tys. zł (tu również połowę sumy zabezpiecza starostwo). To mocno uczęszczany przez zmotoryzowanych fragment, który wymagał remontu.
 
Spośród 11 powiatów w województwie dofinansowanie zdobyło 15 projektów drogowych. Z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego dofinansowanie otrzymały dwa samorządy - kędzierzyńskie starostwo i gmina Reńska Wieś.
 
al
 
Foto: Gmina Głogówek
 
j.gisman1.jpeg
 
j.gisman2.jpeg
 
j.gisman3.jpeg
 
 
×

Zapisz się do newslettera