Kamera on-line

W szpitalu 130 łóżek dla pacjentów bez zakażenia. Wraca wiele oddziałów i planowe zabiegi

Wracamy do planowych zabiegów! Osoby, które miały planowane przyjęcie do szpitala w Kędzierzynie-Koźlu przed epidemią koronawirusa będą sukcesywnie przyjmowane zgodnie z ustaleniem i wskazaniami medycznymi. Wraca Szpitalny Oddział Ratunkowy i wiele innych oddziałów. Nocna opieka medyczna pozostaje przy ul. Judyma w Kędzierzynie. Dla pacjentów bez COVID-19 dostępnych będzie 130 łóżek.

Najważniejsze zmiany:

Od 26 maja szpital będzie gotowy do bezpiecznego przejęcia pacjentów niecovidowych na oddziały: Intensywnej Terapii, Okulistyczny, Chirurgiczny, Urologiczny, Laryngologiczny. Oddziały te będą przyjmowały wyłącznie pacjentów bez zakażenia koronawirusem.

Od 26 maja Szpitalny Oddział Ratunkowy, Oddział Urazowo-Ortopedyczny, Oddział Ginekologii i Położnictwa i Oddział Neonatologiczny z Pododdziałem Patologii Noworodka oraz Oddział Pediatrii będą pracowały w systemie hybrydowym. Oddział Neurologii będzie póki co pracował tylko dla pacjentów z koronawirusem (na III poziomie zabezpieczenia).

Wraca pracownia tomografii i rezonansu magnetycznego firmy Helimed na terenie placówki. Natomiast dla pacjentów tzw. zewnętrznych działa placówka na ulicy Cichej w Kędzierzynie-Koźlu.

Pracownia ultrasonografii otwarta dla pacjentów „z zewnątrz” pozostaje dalej przy ul. Judyma w Kędzierzynie-Koźlu. Pracownie rentgenowskie działają zarówno na ul. Roosevelta jak i na ul. Judyma oraz Harcerskiej.

W momencie otwarcia Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przestaje funkcjonować ambulatorium przyszpitalne - od 26 maja br.

Wracają porody rodzinne. Bez testów będą przyjmowane pacjentki (wraz z partnerem pozostającym w tym samym gospodarstwie domowym), z udokumentowanym przebyciem COVID-19 w ostatnim półroczu (od momentu przyjęcia) lub posiadają pełny cykl dwóch szczepień przeciwko SARS-CoV-2 (ew. 1 dawkę w przypadku szczepionki firmy Johnson&Johnson). U pacjentek, które nie mogą wykazać się powyższym będą wykonywane szybkie testy PCR (wynik po ok. 1h).

Wszyscy pacjenci przyjmowani do szpitala będą wypełniali obowiązkowe ankiety dotyczące ewentualnej ekspozycji na wirusa SARS-CoV-2. Będą także mieli badaną temperaturę.

Oprac. al

Ponowne_otwarcie_szpitala_III.jpeg

×

Zapisz się do newslettera