Kamera on-line

To było osiem intensywnych lat pracy dla samorządu

Radni przyjęli rezygnację starosty Małgorzaty Tudaj, a co za tym idzie całego zarządu powiatu. Wcześniej 16 głosami "Za" udzielili staroście i zarządowi absolutorium z wykonania budżetu za 2020 rok, uznając podobnie jak Regionalna Komisja Obrachunkowa i komisja rewizyjna, że został zrealizowany dobrze.

Podczas sesji Małgorzacie Tudaj dziękowała przewodnicząca Rady Powiatu Danuta Wróbel oraz m.in. prezydent Sabina Nowosielska i przewodniczący Rady Miasta Ireneusz Wiśniewski. – W imieniu radnych dziękuję za pracę na rzecz samorządu powiatowego – mówił przewodniczący.

- Dziękuję radnym, zarządowi, a przede wszystkim pracownikom starostwa i jednostek, którzy zrobili bardzo wiele, mieli dobre pomysły, świetnie spisali się podczas pracy w pandemii, a mieliśmy tu różne kryzysowe sytuacje. Mimo to poradziliśmy sobie dzięki ludziom, z którymi współpracowałam każdego dnia, bywało, że z niektórymi przepracowywaliśmy tematy wiele godzin. Czasem sama się śmieje, że widziałam ich częściej niż swoją rodzinę - mówiła Małgorzata Tudaj.

Starosta odchodzi ze stanowiska po ośmiu latach bycia szefową zarządu powiatu. Kierowała jego pracami w trudnych dla samorządu momentach, kiedy to właśnie na barki powiatu spadała odpowiedzialność za wiele spraw związanych z jego bezpiecznym funkcjonowaniem.

W czwartek poznamy nazwiska członków zarządu powiatu oraz nowego starostę i wicestarostę. Sesję nadzwyczajną zaplanowano na godz. 13.00.

AL

pożegnanie1.jpeg

pożegnanie2.jpeg

pożegnanie3.jpeg

×

Zapisz się do newslettera