Kamera on-line

"Ewolucja, nie rewolucja". Paweł Masełko nowym starostą powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego

15 radnych zagłosowało "Za", czterech radnych przeciw, jeden wstrzymał się od głosu. Nowemu staroście w imieniu radnych pogratulowała przewodnicząca Rady Powiatu Danuta Wróbel, życząc owocnej pracy dla mieszkańców i dobrej, konstruktywnej pracy w radzie powiatu i zarządzie.

- Wszystkich zapraszam do współpracy, także tych, którzy głosowali przeciwko lub wstrzymali się od głosu. Radnym dziękuję za zaufanie i proszę o pełne wsparcie - mówił na gorąco Paweł Masełko.

Radni podczas sesji nadzwyczajnej wybrali również pozostałych członków zarządu. Wicestarostą został Józef Gisman, a do zarządu poza Marianem Wojciechowskim i Stanisławem Węgrzynem, dołączyła Bożena Łotecka, radna i przewodnicząca komisji edukacji i promocji. Wszyscy to doświadczeni już samorządowcy.

- Główne zadania na drugą część kadencji to infrastruktura, pozyskiwanie środków zewnętrznych na drogi, służba zdrowia i przywrócenie szpitala powiatowego w całym obszarze działania, tak by służył jak najlepiej mieszkańcom. Przed nami także organizacja transportu zbiorowego, tak by nasi uczniowie mogli bez przeszkód dojechać do szkół z różnych części powiatu. W finansach czekają nas trudne czasy, ponieważ może się okazać, że środki samorządu będą ograniczone w wyniku podniesienia kwoty wolnej od podatku czy też wzrostu skokowego pensji minimalnej, a pieniądze będą nam potrzebne jako wkład własny do projektów inwestycyjnych. W urzędzie będę stawiał na harmonizację działań, poprawę atmosfery i współpracę. Musimy stawiać na zasoby ludzkie, kompetencje pracowników są tu kluczowe – mówił dziennikarzom nowy starosta powiatu.

Paweł Masełko w obecnej kadencji był członkiem zarządu powiatu, a wcześniej również radnym i przewodniczącym komisji infrastruktury i bezpieczeństwa. Jest dyrektorem Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Adama Mickiewicza w Kędzierzynie-Koźlu. Na stanowisku starosty zastąpił Małgorzatę Tudaj, która zrezygnowała z funkcji, ale nadal będzie radną powiatu.

AL

Foto: nowy zarząd powiatu

Nowy zarząd.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera