Kamera on-line

„Marsz Nadziei”

 

"Marsz Nadziei" o charakterze ogólnowojewódzkim organizowany jest w stolicy regionu już po raz czwarty, w celu zamanifestowania potrzeby zjednoczenia się wszystkich w walce z chorobami nowotworowymi oraz propagowania wśród Opolan wiedzy o profilaktyce nowotworowej, a przede wszystkim o profilaktyce raka piersi, której wydatnie służą bezpłatne badania mammograficzne, wykonywane w ramach skryningu.

 

W trakcie przemarszu - od sceny w parku przy pl. Wolności, przez ul.

Mozarta, rondo i deptak na ul. Krakowskiej w stronę wschodniej pierzei Rynku i dalej ulicami: Książąt Opolskich, Katedralną, Koraszewskiego do pierzei zachodniej oraz południowej Rynku, i z powrotem na pl. Wolności,

- rozdawane będą ulotki, związane tematycznie z celem Marszu oraz ogólnie pojmowaną profilaktyką nowotworową. Dla uczestników Marszu przewidziano gadżety, m.in. parasole i balony.

 

Pochód zacznie się formować ok. godz. 12.00 i przed wyruszeniem okolicznościowe mowy wygłoszą zaproszeni goście oraz organizatorzy.

 

„Marsz Nadziei” uświetnią występy: zespołu country Waldka Nowaka, oraz słynnych ozimskich mażoretek, które zaprezentują układy taneczne w rytm Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu.

 

Impreza organizowana jest pod patronatami:

Marszałka Województwa Józefa Sebesty, Wojewody Opolskiego Ryszarda

Wilczyńskiego oraz Prezydenta Opola Ryszarda Zembaczyńskiego.

 

Impreza winna zakończyć się w godz. 14.00-14.30.

 

 

 

 

×

Zapisz się do newslettera