Kamera on-line

Asy Powiatu 2021, czyli stypendia starosty powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego

Stypendia starosty i zarządu powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego odebrało 45 wyjątkowych uczniów. W tym roku nie było oficjalnej gali, wyróżnienia finansowe wręczyli uczniom dyrektorzy szkół. Wszystkim naszym najlepszym z najlepszych gorąco gratulujemy!

Przez cały rok z uwagą śledziliśmy sukcesy uczniów i przekazywaliśmy je dalej w świat. Świetnym przykładem na to jest Karol Wilk, młody mechatronik z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, ale mamy też wielu innych utalentowanych wychowanków techników, liceów czy szkół branżowych, o których pisaliśmy na naszych stronach.

Do 10 czerwca wpłynęły 22 wnioski o stypendium naukowe starosty kędzierzyńsko-kozielskiego, 29 wniosków o stypendium za wybitne osiągnięcia w zakresie kultury i sportu i 6 wniosków o nagrodę zarządu powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego „L-ka”, za szczególną dbałość o rozwój własny i pracę na rzecz społeczności szkolnej. W ten sposób samorząd powiatowy współfinansuje uczniom kursy prawa jazdy.

Wśród dyscyplin sportowych, w których uczniowie zdobywali wysokie miejsca na arenie ogólnopolskiej dominowały: badminton, parabadminton, jazda rowerowa na orientację, LA – skok wzwyż, skok w dal, biegi na różnych dystansach, karate indywidualne, ratownictwo wodne. Podczas krótkiego spotkania w ZSTiO w Azotach Karolowi Wilkowi mieli okazję pogratulować: starosta Paweł Masełko, wicestarosta Józef Gisman oraz prezydent Sabina Nowosielska.

Opis stypendystów jest tu DOCXWszyscy stypendyści.docx (22,80KB)

al

DSC_1389.jpeg

styp2.jpeg

×

Zapisz się do newslettera