Kamera on-line

Dzień patrona w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących na os. Azoty

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących na os. Azoty w Kędzierzynie-Koźlu uczcili pamięć o swojej patronce. Przypomnijmy, że jest nią Maria Curie-Skłodowska. Z tej okazji przygotowano program artystyczny pokazujący różne aspekty życia wybitnej polskiej fizyczki i chemiczki. Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy II liceum wraz z nauczycielami, którzy pomogli napisać scenariusz i dobrać rolę. Wychowankowie szkoły znakomicie wcielili się w rolę córek, które z perspektywy czasu opowiadały o dzieciństwie i pracy swojej matki, która większość czasu spędzała w laboratorium.

Maria Curie-Skłodowska urodziła się w Warszawie. Jest autorką pionierskich prac z fizyki i chemii jądrowej. Jej ojciec wykładał matematykę i fizykę, matka była przełożoną szkoły żeńskiej. Maria Curie-Skłodowska jest jedyną osobą, która otrzymała dwa razy nagrodę Nobla. Pod jej kierunkiem prowadzono też pierwsze na świecie badania nad leczeniem raka za pomocą promieniotwórczości.
Obchody mające uczcić patrona szkoły rozpoczęły się 6 listopada i potrwają przez cały tydzień. Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących biorą też udział w konkursie wiedzy o życiu i działalności swojej patronki. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi 12 listopada.
AL
1.jpeg
 
 
×

Zapisz się do newslettera