Wojewódzkie Dni Kultury Kresowej w Kędzierzynie-Koźlu

Uroczystości rozpoczną się w sobotę 10 lipca od mszy w kościele w Koźlu (godz. 10.). Na godz. 11.20 zaplanowano marsz pamięci pod tablicę upamiętniającą ofiary ludobójstwa, odegranie hymnu, przemówienia i złożenie kwiatów, żołnierze oddadzą też salwę honorową.

Ciąg dalszy uroczystości w niedzielę 11 lipca o godz. 15.30 w hali sportowej „Śródmieście”, gdzie odbędą się występy artystyczne zespołów propagujących tematykę kresową z Ukrainy i Krakowa.

W poniedziałek 12 lipca od godz. 16 na przystani „Szkwał” w Koźlu Piknik Kresowy nad Odrą. W programie wspólne śpiewanie, wystąpienia gości, konkursy z nagrodami. Szczegóły poniżej.

Wydarzenia odbędą się pod patronatem m.in. prezydenta miasta, starosty powiatu, marszałka województwa oraz wojewody opolskiego.

al

Kresy1.jpeg