Kamera on-line

Przystań „Szkwał” nad Odrą oficjalnie otwarta. Będzie się tu wiele działo

Powiat tym samym zakończył trwającą kilka miesięcy rewitalizację tego miejsca. By mogła się ona odbyć konieczne jednak były pieniądze z zewnątrz, dlatego starostwo dużo wcześniej postarało się o środki unijne i zaraz potem rozpoczęło procedury przetargowe. Na przystani znajdziemy restaurację z pysznym jedzeniem, wypożyczalnię sprzętu wodnego, a całość została odpowiednio zaaranżowana, tak by każdy mógł tu nie tylko zrelaksować się, ale też aktywnie spędzić czas. Takiego miejsca zdecydowanie brakowało nad Odrą w Kędzierzynie-Koźlu.

- Dziękuję wszystkim, którzy pracowali nad tym, by rewitalizacja tego miejsca przebiegła zgodnie z planami, a przypomnę nie była to inwestycja łatwa. Dziękuję zarządowi powiatu, byłej staroście Małgorzacie Tudaj, która była jednym z inicjatorów, radnym, dyrektorowi Centrum Kształcenia Zawodowego Ireneuszowi Wiśniewskiemu. Dziękuję mieszkańcom, że jesteście tu dziś z nami, razem zaczynamy tworzyć nowe miejsce na mapie miasta i powiatu – mówił starosta Paweł Masełko.

- Najważniejsze, by mieszkańcy czuli się tu dobrze. Mamy naszych partnerów gastronomicznych, którym dziękujemy za to, że podjęli się tego wyzwania. „Szkwał” będzie od teraz miejscem wyjątkowym, razem będziemy się starać, by miło tu spędzało się czas i by każdy znalazł coś dla siebie – zaznaczył wicestarosta Józef Gisman.

- Jest tu naprawdę świetna restauracja, nazywa się Wyspa – Strefa Miejskiego Relaksu. Te wszystkie leżaki, hamaki to jest właśnie pomysł tych ludzi, którzy tu będą razem z nami pracowali. Dziękuję klubowi Kameleon za współpracę i zapraszam nad Odrę nie tylko w weekend, ale każdego dnia – podsumował dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego Ireneusz Wiśniewski.

AL

przys1.jpeg

przys2.jpeg

przys3.jpeg

przys4.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera