Kamera on-line

W powiecie kędzierzyńsko-kozielskim rośnie nowoczesna hala sportowa

W szybkim tempie rośnie nowoczesna hala sportowa budowana przy II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzyn-Koźlu. Jeszcze niedawno robotnicy przygotowywali podłoże pod budowę. Teraz stoją już żelbetowe słupy, a na początku stycznia nastąpi montaż konstrukcji stalowej pod poszycie dachowe. Na terenie zaplecza socjalnego jeszcze w grudniu montowany będzie stropodach.  

– Wszystko zależeć będzie od pogody, ale póki co prognozy są dla nas optymistyczne – mówi jeden z napotkanych na placu budowy robotników. Jest więc pewne, że kolejna wielka inwestycja powiatowa zostanie zakończona we wrześniu przyszłego roku. Młodzież w nowej hali poćwiczy od października, wtedy ma zostać oddana do użytku. To kolejna inwestycja powstająca dzięki zaangażowaniu Zarządu Powiatu z inicjatywy wicestarosty Marka Matczaka i dyrektor II LO Jadwigi Kuźbidy, którzy podjęli się przygotowania dokumentacji techniczno-kosztorysowej projektu powstającej hali.
Arena spełniała będzie wszelkie wymogi sportowe. W środku znajdą się pomieszczenia dla trenerów, natryski i zaplecze magazynowe. Zaprojektowano ruchomą widownię, składaną i rozkładaną na czas imprez sportowych. Koszt inwestycji to 3 mln 768 tys. zł.
Arena boiska: 20 m. na 35 m., wysokość - 7 m.
Posadzka sportowa sprężysta wykonana z tworzyw sztucznych. Widownia rozkładana z miejscami siedzącymi na 100 osób.
Wykonane zostanie również nowe ogrodzenie sali gimnastycznej – siatka o wysokości 5 m.
AL
2.jpeg
1.jpeg
 
 
×

Zapisz się do newslettera