Ulica Gazowa, Piotra Skargi, Szpaków – niektóre remonty już trwają, innych należy spodziewać się w najbliższych tygodniach

Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu przygotowuje remont ulicy Gazowej w Koźlu, wkrótce należy spodziewać się przetargu na to zadanie. Wniosek samorządu o dodatkowe pieniądze na kompleksową modernizację przejść dla pieszych na wspomnianej drodze przeszedł pozytywną weryfikację.

Remont obejmie budowę nowej nawierzchni,  przebudowę wszystkich przejść dla pieszych z doświetleniem, korektę chodnika i skrzyżowania ulicy Gazowej z Piastowską, tak by wyjazd i wjazd był bezpieczniejszy. Ulica Gazowa to dość mocno uczęszczana droga z kilkoma sklepami, stacjami kontroli pojazdów i punktami medycznymi. Po wszystkim w tym rejonie zrobi się dużo bezpieczniej.

Powiat prowadzi obecnie również remonty cząstkowe. Prace realizowane są na ul. Piotra Skargi w Kędzierzynie skąd ekipy przeniosą się na ulicę Szpaków łączącą Sławięcice z Miejscem Kłodnickim.

Foto: ul. Gazowa w Koźlu

Gazowa.jpeg