Kamera on-line

Zgłębiali wiedzę w praktyce i teorii

26 lutego w Zespole Szkół nr 3 w Sławięcicach odbył się FESTIWAL NAUKI zorganizowany w ramach projektu edukacyjnego "PARTNERZY W NAUCE", finansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 
Do udziału w festiwalu zaproszono uczniów i nauczycieli z Publicznego Gimnazjum nr 7 w Kędzierzynie-Koźlu.
Spotkanie z nauką rozpoczął wykład pt. „Odnawialne źródła energii”, wygłoszony przez mgr inż. Tomasza Ładaka, pracownika Instytut Ciężkiej Syntezy Organicznej „Blachownia", a równocześnie absolwenta szkoły.
1.jpeg
 
Następnie uczestnicy zapoznali się z projektami edukacyjnymi, realizowanymi w szkole przez uczniów i nauczycieli działających w sekcjach: informatycznej, przedsiębiorczości oraz matematyczno-techniczno-przyrodniczej.
Kolejny etap spotkania polegał na rozwiązywaniu kalamburów, rebusów, quizów i zagadek chemicznych. Tę część zakończył pokaz efektownych doświadczeń chemicznych. Po krótkiej przerwie wypełnionej składanką największych przebojów muzyki rozrywkowej, wykonanych przez szkolną orkiestrę dętą, na scenę wkroczyła biologia, fizyka i matematyka. Rozwiązywanie ciekawych krzyżówek z biologii, fizycznych i matematycznych łamigłówek oraz tangramów, wymagało od uczestników nie lada wiedzy i umiejętności. Nikt jednak nie narzekał, a uczestniczące w zabawie drużyny prześcigały się w zdobywaniu jak największej ilości punktów. Dodajmy, że uczniowie mają również okazję uczestniczyć w wykładach i zajęciach na Uniwersytecie Śląskim. Każda szkoła realizująca ten projekt bierze udział w konkursach z nagrodami.
2.jpeg
 
Poprzez zabawę udało się przybliżyć uczniom świat nauk ścisłych i zmobilizować ich do zgłębiania wiedzy. Już niebawem zapraszamy na kolejne spotkania z nauką!
 

Zapraszamy na stronę www.slawiecice.edu.pl

×

Zapisz się do newslettera