Kamera on-line

W ZSTiO w Azotach Orkiestra zagrała 15 raz

Po raz 15 w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie – Koźlu została zorganizowana aukcja maskotek i innych gadżetów, z której cały dochód został przekazany na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ten sposób zbierania pieniędzy dla Jurka Owsiaka ma w naszej szkole wieloletnią tradycję. Pomysłodawcą i realizatorem imprezy jest Beata Oleśna, nauczyciel ZSTiO, a pozostali nauczyciele i uczniowie niezmiennie z wielką ochotą uczestniczą w aukcjach pozostawiając w puszkach orkiestry z roku na rok coraz więcej „kasy”. Przedmiotami aukcji są zazwyczaj rzeczy podarowane przez nauczycieli i uczniów, zabawki, samodzielne wyroby plastyczne i tzw. perełki sportowe. Już dwukrotnie licytowana była piłka z podpisami polskich Złotek, żeńskiej drużyny siatkarskiej. Największą frajdę stanowi właśnie podbijanie ceny.

W tym roku oprócz niezliczonej ilości pluszaków na licytację wystawiono piłkę z podpisami zawodników ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Została sprzedana za 200 złotych i jako kolejne trofeum pozostała w szkole, można będzie ją nabyć w kolejnym roku. Największą sensacją aukcji była kwota wylicytowana za koszulkę siatkarza Roberta Szczerbaniuka. Koszulka osiągnęła cenę 600 złotych! Za niektóre misie zapłacono nawet 45 złotych ale sporym wzięciem cieszyły się „ dni bez pytania”, które mogły wylicytować dla siebie klasy lub uczniowie. Niestety uczniom udało się nabyć tylko jeden taki dzień dla swojej klasy bo pozostałe dwa wykupili nauczyciele!
Tegoroczna aukcja odbyła się 14 stycznia 2010 roku. Prowadzili ją uczniowie klasy IV a informatycznej, Krzysztof Fedyszyn, Damian Zawadzki i Karol Fijałkowski, pomagały Martyna Bachman i Adriana Wiechowska.
W wyniku licytacji zebrano 1287 złotych, które przekazano do sztabu WOŚP w Kędzierzynie –Koźlu.

AL

1.jpeg

2.jpeg

3.jpeg

 

 

×

Zapisz się do newslettera