Kamera on-line

Powiatowy projekt na półmetku

logo okk.jpeg

Rozpoczęty we wrześniu projekt powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego realizowany wspólnie z Opolskim Stowarzyszeniem Edukacyjnym jest już na półmetku. Na projekt pn. „Uczniowie Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego – wykształceni, kompetentni, zorientowani na sukces" pozyskano z Europejskiego Funduszu Społecznego ponad 534 tys. zł. Wartość łączna to 600 tys. zł., w tym wkład własny powiatu.   

Celem głównym było przygotowanie i wdrożenie 5 programów rozwojowych szkół z terenu naszego powiatu, które prowadzą kształcenie zawodowe. Są to: Zespół Szkół nr 1, Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej, Zespół Szkół nr 3, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących i Zespół Szkół w Komornie.
W ten sposób podniesiono jakość kształcenia i wzmocniono atrakcyjność oferty edukacyjnej. W efekcie wsparciem zostanie objętych około 800 uczniów, którzy podniosą swoje kwalifikacje w ramach około 2700 godzin zajęć dodatkowych. Młodzież bierze udział w dodatkowych kursach potwierdzanych certyfikatem a szkoły wyposażane są w nowoczesne materiały dydaktyczne.  
 2.jpeg
 
Oferta projektu skierowana jest m.in. do mechaników, marynarzy, techników budownictwa – czyli typowo męskich zawodów, oraz dla dziewcząt, które kształcą się na kierunkach ekonomicznych, gastronomicznych czy hotelarskich.

Do końca realizacji projektu pozostało jeszcze pół roku, jednak już teraz można śmiało powiedzieć, że jest on przykładem modelowego rozwiązania fachowej pomocy dla naszych uczniów, którzy po jego zakończeniu będą mogli pochwalić się nie tylko nowymi umiejętnościami ale także wiedzą potrzebną do szybkiego odnalezienia się na bardzo dynamicznie zmieniającym się rynku pracy, na lepsze zmieni się także wizerunek szkół w oczach pracodawców.

AL

1.jpeg

×

Zapisz się do newslettera