Kamera on-line

1500 kolejnych mieszkańców zaszczepiło się przeciw COVID-19

Szczepienia przeciw COVID-19 były jednym z tematów rady społecznej szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. W kraju niestety znów wzrasta liczba dziennych infekcji. Potwierdzają się prognozy o najwyższym dobowym przyroście od czerwca.
 
W sprawie szczepień jako samorząd działamy wspólnie, lokalnie zachęcając i tłumacząc, że to jedyna droga, by uniknąć obostrzeń, ale również droga do tego, by nasz szpital nie został kolejny raz przekształcony. Chcemy, by leczył naszych pacjentów tak jak teraz, bez ograniczeń. Tempo szczepień w Kędzierzynie-Koźlu jest podobne do tego, jakie notują inne większe miasta na Opolszczyźnie.
 
- Raz jeszcze zachęcamy do szczepień, można to zrobić podczas imprez plenerowych - strażackich, festynów, rajdów czy zawodów sportowych. Ale można się też zaszczepić w każdej chwili w przychodniach przyszpitalnych przy ul. Harcerskiej i Roosevelta - apeluje starosta kędzierzyńsko-kozielski Paweł Masełko.
 
Od połowy lipca do połowy sierpnia szpital powiatowy zaszczepił blisko 1500 mieszkańców powiatu. W niedzielę można było się zaszczepić w mobilnym punkcie szczepień podczas zawodów strażackich w Łanach w gminie Cisek. Powiat zachęca do szczepień na swoim profilu na Facebooku, niedawno wdrożył kampanię filmową, w której to mieszkańcy mówią, dlaczego postanowili przyjąć preparat. Spoty można też usłyszeć w Radiu Park, a plakaty promujące zobaczyć w lokalnych i regionalnych tygodnikach oraz dziennikach
 
al
 
Szczepimy_sie.jpeg
 
 
×

Zapisz się do newslettera