Kamera on-line

Mieszkańcy odetchną z ulgą. Droga Sukowice – Zakrzów będzie wyłączona z ruchu dla ciężkich pojazdów

Drogę powiatową na odcinku Sukowice – Zakrzów w gminie Polska Cerekiew czekają zmiany komunikacyjne. Z drogi nr 1422 w sporej mierze korzystają pojazdy o większym tonażu, co powoduje wiele uciążliwości dla mieszkańców. Hałas doskwiera im nie tylko w dzień, a również bardzo często w nocy. Wiele samochodów o dużych gabarytach jadąc w kierunku Raciborza, skraca sobie tamtędy drogę, zamiast korzystać z dróg krajowych, które są dostosowane do takiego obciążenia ruchem.

Na drodze zostanie wkrótce wprowadzone ograniczenie w ruchu pojazdów do 8 ton. Szczegóły omawiane były na spotkaniu starosty Pawła Masełki z Andrzejem Sałackim, który jest przewodniczącym społecznego komitetu ds. drogi i zabiegał o zmiany w tym rejonie, co wymagało wielu czasochłonnych uzgodnień.  

- Zabraliśmy się już za przygotowanie projektu organizacji ruchu w tym miejscu ze znakami wjazdowymi na drogę i tablicami informacyjnymi. Musi on zostać   zaopiniowany przez policję oraz zarządców innych dróg. Zmiana organizacji ruchu na drodze nie jest procesem szybkim, stosowna dokumentacja była opracowywana już od jakiegoś czasu – informuje Arkadiusz Kryś, kierownik wydziału infrastruktury drogowej kędzierzyńskiego starostwa powiatowego.

Wyjątkiem będą służby komunalne, porządkowe oraz mieszkańcy miejscowości Zakrzów. Dodajmy, że powiat przeprowadził tam ostatnio remont cząstkowy nawierzchni.

al

Droga Zakrzów.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera