Kamera on-line

Uroczyste ślubowanie młodych kadetów

Jedyna na Opolszczyźnie klasa policyjna funkcjonująca w Zespole Szkół nr 3 w Sławięcicach miała wczoraj(28.01) swoje święto. Uroczyste ślubowanie, być może naszych przyszłych policjantów, odbyło się w auli szkoły i było sporym przeżyciem dla uczniów tego pionierskiego kierunku, który w placówce funkcjonuje od września. Słowa ślubowania młodzi adepci powtarzali dzielnie za dyrektorem Zespołu Szkół nr 3 Adamem Kanią.

– To, czy ci młodzi ludzie będą kiedyś pracować w policji stanowi sprawę drugorzędną, póki co jest to dla nich wspaniała przygoda i okres kiedy zdobędą dodatkową wiedzę oraz umiejętności. I to jest najważniejsze – zaznacza. Dodajmy, że zajęcia z młodzieżą odbywały się już w budynku komisariatu, poza tym uczniowie wkrótce odwiedzą policyjną strzelnicę, gdzie pod okiem fachowców zgłębią kolejne tajniki zawodu.   
- Słyszałem, że gdzieś w kraju funkcjonują podobne klasy, pomyślałem, że i u nas pomysł może się przyjąć i udało się – mówi Adam Kania. Potem odbyło się szereg spotkań w komendzie policji i w starostwie. W końcu po uzgodnieniu szczegółów kierunek ruszył. W klasie policyjnej kształci się 24 uczniów.
AL
Sukcesów w nauce świeżo awansowanym kadetom życzył Stefan Wałach – członek Zarządu Powiatu.  
6.jpeg
3.jpeg
5.jpeg
2.jpeg
1.jpeg
4.jpeg
 
 
 
×

Zapisz się do newslettera