Kamera on-line

Szpital powiatowy ponownie partnerem medycznym ZAKSY. Mistrzowie Europy podpisali umowę z naszą placówką

Od 7 lat jesteśmy partnerem medycznym ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i będziemy nim nadal! Siatkarskimi mistrzami Europy po raz kolejny będzie się opiekował szpital powiatowy w Kędzierzynie-Koźlu. Właśnie podpisano stosowną umowę o kontynuacji współpracy.

- Cieszymy się bardzo, że nasza jednostka jest partnerem jednej z najlepszych drużyn siatkarskich w Polsce i w Europie, jest to dla nas bardzo istotne żeby wspierać zespół pod kątem zabezpieczenia medycznego. Cieszymy się, że ZAKSA decyduje się na współpracę z SP ZOZ, bo to jest docenienie fachowości naszych lekarzy i personelu oraz docenienie tego jakim sprzętem dysponujemy. Każdemu z mieszkańców gminy i powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego zależy na tym, by nasz zespół osiągał sukcesy, a nasza mała cegiełka wspiera ten cel – mówił starosta powiatu Paweł Masełko.

- Przez te kilka lat współpracy wypracowaliśmy dobre wzorce i jesteśmy szczęśliwi, że mamy swój maleńki udział w sportowych sukcesach Klubowych Mistrzów Europy. Warto także podkreślić, że staramy się dbać nie tylko o zawodników, ale o całość społeczności kibiców na każdym meczu stanowiąc zabezpieczenie medyczne. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie do tego okazja dzięki powszechnym szczepieniom i wrócimy do wspólnego świętowania w hali Azoty – zaznaczył dyrektor szpitala Jarosław Kończyło.

- Umowa jest dla nas bardzo ważna. Daje nam przede wszystkim możliwość szybkiej reakcji. Sport w dzisiejszych czasach jest natężony i obarczony dużym ryzykiem zachorowań. Współpraca z takim ośrodkiem pozwala nam szybko zdiagnozować problem i go wyeliminować - stwierdził prezes ZAKSY Sebastian Świderski.

SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu jako stabilny partner medyczny mistrzowskiego klubu siatkarskiego Grupa Azoty ZAKSA, podobnie jak w poprzednich latach, obejmuje profesjonalną opieką medyczną w ramach medycyny pracy m.in. zawodników zespołu, ale co równie istotne także tzw. „Młodą ZAKSĘ”. Umowa partnerska obejmuje zarówno badania specjalistyczne, jak i podstawowe badania laboratoryjne potrzebne na co dzień w ramach normalnej pracy profesjonalnego klubu. W ramach umowy medycy będą towarzyszyli również zawodnikom i kibicom podczas każdego meczu rozgrywanego w hali Azoty jako zespół profesjonalnego wsparcia medycznego.

Wicestarosta Józef Gisman zaapelował, by przed wielkimi wydarzeniami sportowymi na hali Azoty podjąć wyzwanie powszechnych szczepień dla bezpieczeństwa zarówno nas samych jak i przyszłości szpitala. 

Lekarz zabezpieczający zawody dr Andrzej Reiter dodał, że na mocy odpowiednich przepisów protokół z zawodów jest zawsze podpisywany prze lekarza. Szpital w Kędzierzynie-Koźlu jest partnerem medycznym ZAKSY od 2014 roku, kiedy to pierwszą umowę w tej sprawie podpisał poprzedni szef SP ZOZ Marek Staszewski, obecnie dyrektor Opolskiego Centrum Onkologii.

Oprac. al

zaksa1.jpeg

zaksa2.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera