Kamera on-line

W Kędzierzynie-Koźlu powstało pierwsze w Polsce Muzeum Koszulki Piłkarskiej. Posłuchajcie, co o nim mówią ogólnopolskie media

W Kędzierzynie-Koźlu powstało pierwsze w Polsce Muzeum Koszulki Piłkarskiej. Na pierwszej wystawie znajduje się ponad 20 eksponatów. Wyjątkowe muzeum mieści się w Hotelu Hugo i można je odwiedzać bezpłatnie codziennie. „Wystawa będzie zmieniała się co 3 miesiące i będą to wystawy tematyczne. Plany na to jak mają zmienić się wystawy mamy bardzo ambitne” – zaznacza prezes Fundacji Koszulek Piłkarskich Maciej Nowak, który jest pomysłodawcą muzeum, a z którym w czasie otwarcia rozmawiał Wojciech Marczyk z redakcji sportowej RMF FM.

Cały materiał RMF FM znajdziemy TU

W otwarciu muzeum wziął udział starosta Paweł Masełko, który przekazał pomysłodawcy reprezentacyjną, sportową koszulkę starostwa powiatowego.

- To jest miejsce nie tylko dla prawdziwych kibiców piłki nożnej, bo przecież piłka nożna to kawał naszej sportowej historii, którą żyje wielu z nas! Dlatego zapraszam was do Muzeum Koszulki Piłkarskiej. Maciejowi Nowakowi gratuluję inicjatywy. Przekazałem mu naszą reprezentacyjną koszulkę powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Wszystkich zapraszam w to miejsce, a także do śledzenia ciekawych aukcji i informacji o tym, jak rozwija się muzeum - napisał na swoim profilu na Facebooku starosta Paweł Masełko.
 
Muzeum można odwiedzić od poniedziałku do piątku od 12 do 21:30. W soboty między 9 a 21, a w niedzielę od 9 do 18. Serdecznie zapraszamy - mówił dziennikarzom dyrektor Hotelu Hugo Damian Knapik.

Fundacja organizuje również charytatywne licytacje. Obecnie można wylicytować korki i koszulkę Grzegorza Krychowiaka.

Oprac. al

muzeum2.jpeg

muzeum1.jpeg

×

Zapisz się do newslettera